مراسم سالگرد شهادت شهید سلیمانی با حضور مهندس پورنصر شهردار محترم منطقه۱۶ وجمعی از مسئولین لشگری وکشوری برگزار گردید

نخستین مراسم  سالگرد سردار حاج قاسم سلیمانی  و ابومهدی المهندس و یاران‌شان ، با حضور پورنصر شهردار منطقه ۱۶ ، جمعی از معاونان و مدیران ،سرهنگ اکبری فرمانده حوزه بسیج شهید رجایی، حجت الاسلام کرباسیان رئیس حوزه علمیه امیرالمومنین (ع)،پالیزدار رئیس آموزش وپرورش منطقه ۱۶، تاجیک رئیس امور بنیاد و ایثارگران مناطق ۱۶ الی ۱۹و دوستداران ایشان در منطقه برگزار شد.

سر اگر بر نی نباشد لایق معراج نیست
نام ما با کربلا زاده است، آمریکا ببین
کربلای دیگری را هم اگر بر پا کنی
بیست ملیون قاسم آماده است، آمریکا ببین

به گزارش نشریه پناه مردم،حاضران این مراسم که به همت معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه برگزار شد، ابتدا با حضور در مقبره شهدای گمنام بوستان بهمن با قرائت فاتحه یاد و خاطره همه شهدای اسلام را گرامی داشته و به مقام شامخ ایشان ادای احترام کردند.

پورنصر با بیان اینکه همه ما مدیون رشادت های این سردار بزرگ هستیم گفت:حقیقت جویی، ظلم‌ستیزی، عدالتخواهی چیزی نیست که بتوان با راکت و پهباد خاموش کرد خون شهید می‌جوشد، ریشه می‌کند، جوانه می‌زند و درختی تنومند می‌شود.

سرهنگ اکبری از ایشان اینگونه یاد کرد : حاج قاسم یک بسیجی و جهادگر واقعی و به تمام معنا است ، اخلاق مداری و جهان شمول بودن شخصیت ایشان محدود به گروه و مذهب نبود ، شهید مدافع مظلوم بود.

پور آقایی معاون فرهنگی و اجتماعی منطقه نیز با گرامیداشت شهید سردار سلیمانی گفت:شهادت سردار رشید اسلام و فرمانده سپاه قدس ایران در جریان حمله تروریستی نیروهای آمریکایی در خاک بغداد داغ بزرگی برای ملت ایران و همه مسلمانان وانسان های آزادی خواه و استکبارستیز بود.

در پایان این مراسم از خانم ایمانی همسر شهید اصغر پاشاپور یار و همرزم شهید سلیمانی تقدیر شد

  • نویسنده : مهدی کیان
  • منبع خبر : نشریه پناه مردم