نخستين مرحله بسته حمايتي اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه لحظاتي پيش (سه شنبه ۳۰ آذرماه) به مناسبت شب يلدا به حساب متصل به هنرکارت اعضاي صندوق اعتباري هنر واريز شد

به گزارش  مهدی کیان خبرنگار پناه مردم نیوزبه نقل  از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، پیرو اعلام قبلی سید مجید پوراحمدی مدیر عامل صندوق اعتباری هنر، مبلغ این واریزی برای هنرمندان دارای نشان درجه یک عضو صندوق ۳ میلیون تومان و برای سایر اعضا یک میلیون است که به حساب متصل به هنرکارت اعضا واریز شد.

 براین اساس، تمامی اعضای تایید شده  صندوق اعتباری هنر که دارای حساب هنرکارت هستند مشمول دریافت این کمک هزینه( به مناسبت شب یلدا) هستند.

همچنین متقاضیان جدید که از دی سال ۱۳۹۹ تا ۱۵ دی ۱۴۰۰ نسبت به تکمیل مراحل ثبت نام در سایت صندوق اقدام و پس از بررسی مدارک کد عضویت دریافت نمایند نیز از بسته حمایتی برخوردار خواهند شد.

اعضای جدید پس از دریافت کد عضویت تا ۳۰ دی ۱۴۰۰ فرصت دارند در سامانه هنرکارت ثبت نام نمایند.

صندوق اعتباری هنر در ایام همه گیری کرونا حمایت از اعضای تحت پوشش را اولویت نخست قرار داد. براین  اساس با ارائه تسهیلات و ارائه بسته های حمایتی تلاش نمود اندکی از خسارت های وارده به حوزه فرهنگ و هنر را جبران نماید.

بسته حمایتی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه در دو بخش بلاعوض و تسهیلات تعریف شده است.

 در بخش بلاعوض شامل پرداخت و واریز یک میلیون تومان به مناسبت شب یلدا، یک ونیم میلیون به عنوان عیدی و یک میلیون و یکصد هزار تومان به مناسبت میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع) در اردیبهشت سال آتی اجرایی خواهد شد.

همچنین بسته حمایتی هنرمندان دارای نشان درجه یک در اولین مرحله به مبلغ ۳میلیون تومان است که امروز به حساب هنرکارت این عزیزان واریز شد. همچنین مبلغ ۵میلیون تومان به عنوان عیدی و به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی(ع) ۴میلیون تومان به این عزیزان تقدیم خواهد شد.

بخش دوم بسته حمایتی به تسهیلات بدون بهره در طرح‌های مختلف «یادمان»، «شمیم» و «جوانه» اختصاص دارد.

در طرح یادمان تسهیلات  ضروری و معیشتی (بدون بهره با کارمزد ۲ درصد) به اعضای واجد شرایط به میزان ۸ تا ۱۵ میلیون تومان با دو سفته بانکی پرداخت خواهد شد.

در طرح شمیم و جوانه پرداخت ۳۰ میلیون وام(بدون بهره با کارمزد ۲ درصد)  همراه با ۵ میلیون بلاعوض به اعضایی که از مهر سالجاری تا پایان اسفند ۱۴۰۱ ازدواج نمایند یا صاحب فرزند شوند اعطا خواهد شد.