یازدهمین طرح پیش‌فروش یکساله محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو در سال جاری از امروز (پنجشنبه) برای شش محصول به مرحله اجرا در آمده است. متقاضیان سه روز مهلت ثبت‌نام خواهند داشت و پس از آن قرعه‌کشی در روز یکشنبه هفته آتی (۲۱ آذرماه) برگزار خواهد شد.

به گزارش پناه مردم نیوز، دهمین طرح پیش‌فروش گروه صنعتی ایران‌خودرو در سال جاری در آخرین روزهای آبان ماه (۲۷مهرماه) در قالب مشارکت در تولید برای شش محصول پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای، راناپلاس، سورن پلاس، دناپلاس توربوشارژ در دو مدل دستی و اتوماتیک و همچنین تارا دستی اجرا شد. قرعه‌کشی آن نیز ۳۰ آبان ماه برگزار و مشتریان نهایی مشخص شدند. در این طرح در مجموع ۹۲۶ هزار و ۸۴۳ نفر برای ۷۰۰۰ دستگاه خودرو ثبت‌نام کردند.

از این تعداد، ۱۰۰ هزار و ۶۰۴ نفر برای ۸۰۰ دستگاه راناپلاس، ۱۶۹ هزار و ۹۳۲ نفر برای سورن پلاس با ظرفیت ۱۱۰۰ دستگاه، ۴۱۶ هزار و ۲۰۳ نفر برای ۲۰۷ دستی پانوراما با ظرفیت ۱۶۰۰ دستگاه، ۷۲ هزار و ۵۶۹ نفر برای دناپلاس توربوشارژر اتوماتیک با ظرفیت ۲۰۰۰ دستگاه، ۸۰ هزار و ۶۵۲ نفر برای ۵۰۰ دستگاه دناپلاس توربوشارژر دستی شش سرعته و در نهایت ۸۶ هزار و ۸۸۳ نفر برای تارا دستی با ظرفیت ۷۰۰۰ با موعد تحویل بهمن و اسفند ۱۴۰۰ شرکت‌کردند.

در حالیکه روز گذشته (چهارشنبه) گروه صنعتی ایران‌خودرو سومین فروش محصول هایما خود را با قیمت قطعی و بدون قرعه‌کشی برگزار کرد، امروز (پنجشنبه/۱۸ آذرماه) در جدیدترین برنامه فروش این شرکت در قالب پیش‌فروش حداکثر یکساله، ثبت‌نام برای شش محصول تارا دستی، دناپلاس توربوشارژ دستی و اتوماتیک، راناپلاس، سورن‌پلاس و ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای را به مرحله اجرا درآورده است.

موعد تحویل خودروها آبان و آذر ماه ۱۴۰۱ و با ارزشی مطابق قیمت خودرو در زمان تحویل مندرج در قرارداد براساس نوع خودرو انتخابی خواهد بود.

متقاضیان می‌توانند از امروز، به مدت سه روز (تا پایان روز شنبه ۲۰ آذرماه) با مراجعه به سایت اینترنتی فروش محصولات ایران خودرو به نشانی esale.ikco.ir نسبت به ثبت تقاضای خود اقدام کنند. همچنان این امکان برای منتخبان طرح‌های قبلی ایران‌خودرو که موفق به واریز وجه در طرح‌های پیشین فروش خودروسازان نشده‌اند، وجود دارد که دوباره بتوانند در این مرحله از فروش، اقدام به ثبت‌نام کنند.

در نهایت مراسم قرعه کشی برای انتخاب مشتریان نهایی نیز یک روز پس از اتمام مهلت ثبت‌نام (یکشنبه، ۲۱ آذرماه) در حضور نهادهای نظارتی برگزار و از طریق سایت ایران خودرو به نشانی ikco.ir و صفحه این شرکت در آپارات به نشانی ikco_ir به صورت زنده پخش خواهد شد.

آغاز پیش‌فروش یکساله ایران‌خودرو با عرضه ۶ محصول

طبق روال طرح‌های اخیر، مبالغ پیش پرداخت برای منتخبان خودروها، کمتر از ۵۰ درصد قیمت فعلی خودروهاست. بدیهی است که در صورت عدم واریز مبلغ علی‌الحساب توسط افراد منتخب در مدت تعیین شده، به منزله انصراف خواهد بود و ثبت‌نام متقاضی کان‌لم‌یکن تلقی خواهد شد. همچنین در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در شرایط احراز متقاضی در هر مرحله تا قبل از تحویل خودرو، ثبت‌نام متقاضی کان‌لم یکن تلقی شده و وجه واریزی (که پس از قرعه‌کشی و اعلام اسامی برندگان خواهد بود) حداکثر ظرف مدت ۲۰ روز به شماره شبای معرفی شده، مسترد می‌گردد.

در این مرحله از پیش‌فروش یکساله محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو، طبق روال شرایط ثبت‌نام و محدودیت‌های فروش همچون اختصاص یک دستگاه خودرو به هر کد ملی، حداقل فاصله ۴۸ ماهه از خرید (ثبت‌نام یا تحویل خودرو) از شرکت‌های ایران‌خودرو و سایپا، عدم پلاک فعال انتظامی برای فرد متقاضی، ارائه گواهی‌نامه معتبر، تعلق شماره حساب و شماره تماس اعلامی به شخص متقاضی و… اعمال خواهند شد.

همچنین امکان صلح و نقل‌وانتقال خودرو حتی به صورت وکالتی مطابق با مصوبات کمیته خودرو وجود ندارد، ثبت‌نام برای مشتریان حقوقی میسر نخواهد بود و از زمان واریز وجه تا زمان تحویل خودرو سود مشارکت و انصراف صفر خواهد بود.