به گزارش روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، دکتر محمدحسین حاجیلو در این مراسم با اشاره به اهمیت موضوع سلامت آزمون‌ها، گفت: شناسایی و پیشگیری از تخلف و رسیدگی به شکایات آزمونها از مطالبات مهم قاطبه مردم و از جمله مصادیق حقوق عامه است که باید مورد پیگیری جدی قرار گیرد. رئیس شورای حفاظت آزمون […]به گزارش روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، دکتر محمدحسین حاجیلو در این مراسم با اشاره به اهمیت موضوع سلامت آزمون‌ها، گفت: شناسایی و پیشگیری از تخلف و رسیدگی به شکایات آزمونها از مطالبات مهم قاطبه مردم و از جمله مصادیق حقوق عامه است که باید مورد پیگیری جدی قرار گیرد.

رئیس شورای حفاظت آزمون سراسری با اشاره به فعالیت‌های مختلف سازمان سنجش در فرایند برگزاری آزمون‌ها، گفت: هر آزمون با توجه به گستره اجرایی آن شامل مراحل مختلفی است و بخش حقوقی و رسیدگی به شکایات آزمونها در همه این مراحل نقش تعیین‌کننده دارد و بر این اساس امیدواریم با انتصاب مدیرکل حقوقی و رسیدگی به شکایات گام‌های مهمی در جهت حفظ حقوق داوطلبان، رعایت عدالت آموزشی و شایسته گزینی برداشته شود.

در پایان این مراسم، قائم مقام رئیس سازمان سنجش آموزش کشور حکم انتصاب مدیرکل حقوقی و رسیدگی به شکایات آزمون‌ها را تقدیم وی کرد.

در بخشی از حکم دکتر عبدالرسول پورعباس خطاب به مجتبی شجاعی آمده است:

نظر به مراتب تعهد، تخصص و سوابق ارزشمند جنابعالی به موجب این حکم به عنوان مدیرکل امور حقوقی و رسیدگی به شکایات آزمون‌ها منصوب می‌شوید.

در این حکم بر اهتمام به مواردی همچون برنامه‌ریزی مناسب جهت انتظام امور حقوقی مطلوب، طرح دعاوی و شکایات در مراجع ذیربط و پاسخگویی به دعاوی مربوط جهت حفظ حقوق عموم داوطلبان و مصالح سازمان با ارتباط مؤثر و مناسب با مراجع مربوط، هماهنگی و پیگیری موارد مربوط به هیئت بدوی و تجدیدنظر تخلفات آزمون‌ها تا حصول نتیجه و ارائه پیشنهادات و راهکارهای مناسب حقوقی در تحقق اهداف سازمان تأکید شده است.

مجتبی شجاعی دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی بوده و پیش از این معاون منابع انسانی و پشتیبانی آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور و مدیرکل دفتر حقوقی شرکت خدمات هوایی پست و مخابرات پیام بوده و در استانداری البرز، وزارت راه و ترابری و نمایشگاه بین‌المللی تهران دارای سوابق مدیریتی است.

انتهای پیام/


 منبع