به گزارش مرکز روابط‌عمومی وامور بین‌الملل وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی، «سیدصولت مرتضوی» درنشست با «احمد الأسدی» وزیر کار و امور اجتماعی جمهوری عراق که بعدازظهر امروز چهارشنبه ۲۸ تیرماه، در محل این وزارتخانه برگزار شد بر هم‌سویی سیاست‌های کلی ۲ کشور تأکید کرد.   وی افزود: برای توسعه همکاری‌های مشترک در حوزه‌های کار ، تعاون، […]به گزارش مرکز روابط‌عمومی وامور بین‌الملل وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی، «سیدصولت مرتضوی» درنشست با «احمد الأسدی» وزیر کار و امور اجتماعی جمهوری عراق که بعدازظهر امروز چهارشنبه ۲۸ تیرماه، در محل این وزارتخانه برگزار شد بر هم‌سویی سیاست‌های کلی ۲ کشور تأکید کرد.

 

وی افزود: برای توسعه همکاری‌های مشترک در حوزه‌های کار ، تعاون، رفاه اجتماعی و انتقال تجربیات آموزش فنی‌وحرفه‌ای، حوزه‌های بهزیستی، اشتغال و … به عراق آماده‌ایم. 

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اشتراکات مذهبی و فرهنگی میان ایران و عراق، ضمن ابراز خرسندی از حضور هیئت عراقی در کشورمان، افزایش مبادلات تجاری با عراق و دستیابی به سطح کلان توسعه دیپلماسی اقتصادی با کشورهای همسایه را در دستور کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد.

 

مرتضوی، عراق را کشور دوست و برادر نامید و افزود: امیدواریم با توافقات و همکاری دوجانبه ایران و عراق امسال نیز مانند سال‌های گذشته شاهد برگزاری عظیم پیاده‌روی اربعین که نشان‌دهنده اتحاد امت اسلامی است، باشیم.

 

«احمد الأسدی» وزیر کار و امور اجتماعی جمهوری عراق نیز در این نشست گفت: در بازدید‌ از شرکت‌های اقتصادی و کارخانه‌های مختلف شاهد پیشرفت‌های‌های ایران در صنعت‌های مختلف بودیم که‌ امیدواریم این تجربیات موفق را به عراق منتقل کنیم.

 

وی افزود: همکاری صندوق‌های تأمین اجتماعی ایران و عراق با هدف افزایش سطح سرمایه‌گذاری مشترک آغاز شده و به‌زودی گام‌های اولیه اجرایی آن برداشته می‌شود. 

 

وزیر کار و امور اجتماعی عراق با اشاره به آغاز ماه محرم‌الحرام و ایام شهادت سرور و سالار شهیدان، نام امام حسین(ع) و ماه محرم را برکت آغاز همکاری دوجانبه اخیر میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق دانست.

 

الأسدی با بیان این‌که امروز شاهد آغاز یک نهضت اقتصادی در عراق هستیم، اضافه کرد: عراق در تأمین مواد اولیه نیازمند همکاری با ایران است.

 

وزیر کار و امور اجتماعی عراق در رأس هیئتی دو‌شنبه ۲۶ تیرماه به‌منظور سفری چهار روزه وارد ایران شد و با معاون اول رئیس‌جمهور، رئیس سازمان بهزیستی کشور، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، رئیس سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای، مدیرعامل بانک رفاه کارگران و جمعی از معاونین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دیدار و گفت‌و‌گو پرداخت و از برخی مجموعه‌های اقتصادی و شرکت‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بازدید کرد.منبع