به گزارش مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «محمود کریمی‌بیرانوند» در نشست شورای اشتغال استان گلستان با اشاره به سامانه ملّی رصد اشتغال بر قابلیت‌های فراوان این سامانه اشاره کرد و گفت: دستگاه‌های اجرایی می‌‌توانند در امر گزارش‌گیری از این سامانه به‌ نحو شایسته‌ای برای ایجاد اشتغال بهره ببرند.   […]به گزارش مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «محمود کریمی‌بیرانوند» در نشست شورای اشتغال استان گلستان با اشاره به سامانه ملّی رصد اشتغال بر قابلیت‌های فراوان این سامانه اشاره کرد و گفت: دستگاه‌های اجرایی می‌‌توانند در امر گزارش‌گیری از این سامانه به‌ نحو شایسته‌ای برای ایجاد اشتغال بهره ببرند.

 

وی افزود: بنابر آمار ثبتی، رصد، تحلیل و بررسی‌های سامانه مذکور می‌توان سیاست‌گذاری بهتری برای بهبود فضای کسب‌و‌کار و ایجاد اشتغال پایدار انجام داد و این مهم‌ترین کارکرد سامانه رصد است.

 

گلستان در ثبت تعهد اشتغال بالاتر از میانگین کشوری عمل کرده است

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نرخ تحقق ثبت اشتغال در کشور ۳۱ درصد است اما استان گلستان تا به امروز در تحقق اشتغال تعهد شده سال ۱۴۰۲، عملکرد ۳۳ درصدی دارد که ۲ درصد از میانگین کشوری بالاتر است.

کریمی‌بیرانوند با تأکید بر این‌که رویکرد کارگروه اشتغال استان باید به سمت ایجاد انگیزه کار و امید در جوانان باشد، افزود: تمام فعالیت‌های حوزه اشتغال به‌روزرسانی و برخط شده و این یکی از افتخارات دولت سیزدهم و نمونه آن ایجاد سامانه جستجوی شغل است.منبع