انگلیس امروز (چهارشنبه) در حالی از فرارسیدن اولین سالگرد تزریق واکسن کرونای فایزر به اولین فرد در جهان خبر داد که از واجدین شرایط درخواست کرد تا نسبت به تزریق دُز یادآور واکسن کووید ۱۹ اقدام کنند.

به گزارش پناه مردم نیوز، در ۸ دسامبر ۲۰۲۰، یک زن حدودا ۹۰ ساله اولین فرد در جهان معرفی شد که پس از تایید بالینی واکسن فایزر، اولین دُز واکسن را دریافت و آن را بهترین اتفاقی توصیف کرد که تا به حال برایش رخ داده است.

“بوریس جانسون”، نخست‌وزیر انگلیس تلاش این کشور در توزیع واکسن‌های کووید-۱۹ را مهم خواند و گفت: به دلیل افزایش واکسیناسیون است که فعالیت اقتصادی انگلیس از ماه جولای از سر گرفته شد.

او همچنین خواستار اقدام دیگری برای تزریق دُز یادآور در مقیاسی مشابه با برنامه اصلی واکسیناسیون شد چرا که نگرانی در مورد سویه جدید اُمیکرون باعث شده برخی اقدامات پیشگیرانه و محدودیتها مجدد اجرایی شود.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، نخست‌وزیر انگلیس گفت: از یک سال قبل زمانی که اولین تزریق واکسن انجام گرفت عرضه واکسن، جان صدها هزار نفر را نجات داد. واکسن اولین و بهترین خط دفاعی ما در برابر ویروس است بنابراین بهترین راه برای حفاظت از خود و عزیزانمان این است که برنامه واکسیناسیون جدی گرفته شود و در صورت واجد شرایط بودن به تزریق واکسن اقدام کنیم.