مدیر روابط عمومی سازمان اورژانس و مرکز فوریت های پزشکی یزد گفت: بر اثر تصادف یک دستگاه کامیون با خودرو پژو سواری ۴۰۵ حامل اتباع خارجی در کمربندی مرکز این استان بعد از شهرک صنعتی زارچ ، ۶ نفر کشته و پنج تن زخمی شدند.

سیدحسین طباطبایی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار پناه مردم نیوز افزود: این حادثه بامداد امروز اتفاق افتاد و زخمی ها برای مداوا به بیمارستان‌های افشار و شهید رهنمون یزد منتقل شدند.

وی ادامه داد: علت بروز حادثه از سوی کارشناسان پلیس‌راه استان یزد در دست بررسی است.

برخی اتباع خارجی به صورت غیرمجاز هستند از استان های شرقی و تعدادی هم از جنوب کشور بدون مجوز اقامت وارد ایران و از مسیر استان یزد با خودروهای سواری به دیگر نقاط جابه جا می شوند که بر اثر تصادف تعدادی کتشه و شماری هم زخمی و روانه بیمارستان می شوند.

این خودروها که حامل اتباع غیرمجاز هستند به دلیل رعایت نکردن سرعت مجاز ، دچار حادثه می‌شوند و تعدادی از سرنشینان این خودروها که اصطلاحا « شوتی» نامیده می شود، جان خود را از دست می‌دهند.

رانندگان خودروهای شوتی عموما در جابه جایی کالای قاچاق و مسافر غیرمجاز فعالیت دارند، با دستکاری در سیستم خودرو با سرعت بالا در جاده حرکت می کنند وحوادث مختلفی را رقم می زنند.