تهران- پایگاه خبری "پناه مردم نیوز" به نقل از ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی این هفته تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد بانک‌های دولتی و بانک‌های واگذار شده در اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی را در دستور کار دارند.

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری “پناه مردم نیوز” به نقل از خبرنگار سیاسی ایرنا، مجلس شورای اسلامی این هفته، روزهای یکشنبه، سه شنبه و چهارشنبه تشکیل جلسه خواهد داد و طرح تسری فوق العاده خاص کارمندان سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور به کارکنان اداری قوه قضائیه را بررسی می‌کند.

ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در مورد لایحه پروتکل حفاظت از تنوع زیستی الحاقی به کنوانسیون چهارچوب حفاظت از محیط زیست دریایی دریای خزر و گزارش کمیسیون عمران در موردلایحه تصویب اصلاحات کنوانسیون بین‌المللی استانداردهای آموزش، صدور گواهینامه و نگهبانی برای دریانوردان از برنامه های اعلام شده برای نمایندگان در جلسات علنی این هفته مجلس است.

گزارش شور دوم کمیسیون صنایع و معادن در مورد طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار، گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه اصلاح ماده (۸) قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه و گزارش کمیسیون آئین‌نامه داخلی مجلس در موردطرح اصلاح و الحاق موادی به قانون نظارت مجلس بر رفتار نمایندگان هم از دیگر برنامه‌های نمایندگان در هفته جاری است.

گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد طرح مدیریت تعارض منافع و لایحه‌های مقاوله نامه بازرسی کار و تصویب مقاوله‌نامه ایمنی و بهداشت شغلی و پروتکل مقاوله‌نامه ایمنی و بهداشت شغلی هم در دستور کار این هفته نمایندگان عنوان شده است.

گزارش کمیسیون اقتصادی در موردلایحه موافقتنامه همکاری اقتصادی و تجاری بین دولت‌های ساحلی خزر، گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در موردطرح اصلاح مواد ۷۰۵ تا ۷۱۱ کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی، گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در موردطرح حمایت از مالکیت صنعتی، گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در موردطرح اصلاح قانون تشکیلات وآیین دادرسی دیوان عدالت اداری از دیگر برنامه‌های این هفته مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

نمایندگان در هفته جاری گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه پروتکل اصلاحی موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری کرواسی، گزارش کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس در مورد طرح شفافیت آرای نمایندگان، گزارش کمیسیون اقتصادی در موردلایحه پروتکل اصلاحی بند(۵-۴-۱-۱۰) اساسنامه موسسه منطقه‌ای استانداردسازی، ارزیابی انطباق، تأیید صلاحیت و اندازه شناسی سازمان همکاری اقتصادی را بررسی می‌کنند.

بررسی تقاضای عده ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مورد رسیدگی به طرح جامع مدیریت شهری، گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد چرایی تأخیر چندماهه در ترخیص کالاهای اساسی مورد نیاز کشور، گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد عملکرد سازمان امور مالیاتی کشور در نحوه تهیه و اجرای طرح جامع مالیاتی و گزارش کمیسیون اقتصادی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان بورس و اوراق بهادار از دیگر برنامه‌های این هفته مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

گزارش کمیسیون انرژی در مورد استنکاف ریاست جمهوری و سازمان برنامه و بودجه کشور از اجرای قانون حمایت از توسعه صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه گذاری مردمی، گزارش کمیسیون اقتصادی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد بانک‌های دولتی و بانک های واگذارشده در اجرای اصل۴۴ قانون اساسی و گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد عملکرد رئیس سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم اسلامی و انسانی (سمت) این هفته در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نمایندگان در هفته جاری گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد دولت در مورد ارز ۴۲۰۰ تومانی منابع و مصارف و گزارش کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست درباره تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه اجرای طرح ۴۶ هزار هکتاری آبیاری دشت سیستان را در دستور کار دارند.