به گزارش مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سیدصولت مرتضوی» امروز، سه‌شنبه پانزدهم فرودین‌ماه در دیدار صمیمانه نوروزی با کارکنان و مدیران ارشد این وزارتخانه، ضمن تبیین سیاست‌ها و راهبردهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال جاری، از تلاش‌های خستگی‌‌ناپذیر کارکنان که در جای‌ جای این وزارتخانه خوش […]به گزارش مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سیدصولت مرتضوی» امروز، سه‌شنبه پانزدهم فرودین‌ماه در دیدار صمیمانه نوروزی با کارکنان و مدیران ارشد این وزارتخانه، ضمن تبیین سیاست‌ها و راهبردهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال جاری، از تلاش‌های خستگی‌‌ناپذیر کارکنان که در جای‌ جای این وزارتخانه خوش درخشیده‌اند، قدردانی کرد.

 

وی افزود: در سال ۱۴۰۱ سنگین‌ترین هجمه‌ها در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی بر کشور تحمیل شد؛ در حوزه اجتماعی نیز بیگانگان تلاش کردند نظام اجتماعی را با عناوین مختلف با چالش روبرو کنند که خوشبختانه موفق نشدند.

 

مرتضوی ادامه داد: برخی از اقدامات دشمن در جنگ اقتصادی می‌توانست بستر التهابات اجتماعی را فراهم کند اما خردورزی و عقلانیت ملت صبور ایران، دشمنان را ناکام گذاشت.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: اتاق فکر دشمن، با تزریق منابع و تشویش اذهان عمومی سعی داشت بازار پولی و مالی کشور را با چالش مواجه کند.

 

مرتضوی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تراز تجاری و رشد اقتصادی کشور روند مثبتی داشته است.

 

وی با تأکید بر این‌که اگر می‌خواهیم پول ملّی تقویت شود باید از خودمان شروع کنیم، اظهار کرد: در بازه زمانی اسفند ۱۴۰۱ مجموعه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بالغ بر ۶۰ همت(هزار میلیارد تومان) پرداختی بدون تأخیر داشته‌اند.

 

مرتضوی در تشریح عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تحقق وعده‌های داده شده در حوزه‌های مختلف خبر داد و گفت: انجام اقدامات گسترده در حوزه سلامت، افزایش خدمات به بازنشستگان، افزایش بهره‌وری در صنایع مختلف پتروشیمی، فولاد، سیمان، ایجاد یک میلیون فرصت شغلی و … از جمله این اقدامات بوده است.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با طرح این سؤال که در سال ١۴۰۲ چه باید کرد؟ گفت: مهم‌ترین اقدامی که باید انجام دهیم و در بیانات نوروزی مقام معظم رهبری نیز آمده «مهار تورّم و رشد تولید» است.

 

وی یکی از آسیب‌های جدی را بهره‌وری پایین دانست و تأکید کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور باید میزان بهره‌وری و رشد تولید یعنی دخل‌و‌خرج کشور باید مدیریت شده و هماهنگ باشد و در این زمینه باید تدابیر لازم اندیشیده شود.

   

مرتضوی یکی از اقدامات اساسی دولت را سیاست تنش‌زدایی در منطقه دانست و تأکید کرد: در این راستا اقدامات و ارتباطات خوبی انجام شده و در سال ١۴۰۲ در حوزه دیپلماسی سیاسی و عمومی، إن‌شاءالله سال مطلوبی خواهیم داشت.

 

 

 

خدمت‌رسانی به مردم وظیفه اداری و تکلیف شرعی است

 

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این گردهمایی، خدمت‌رسانی به مردم را وظیفه اداری و تکلیف شرعی مجموعه کارکنان و مدیران این وزارتخانه دانست.

 

«ضرغام صادقی» با قدردانی از تلاش‌های کارکنان این وزارتخانه در سال ۱۴۰۱، سال گذشته را دوره‌ای بسیار سخت توصیف کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران با یاری خداوند بر هجمه‌های سنگین و تحمیل جنگ ترکیبی و شناختی دشمنان پیروز شد.

 

وی با بیان این‌که جمهوری اسلامی ایران دارای اقتدار چندگانه است، افزود: دولت مردمی سیزدهم با فشار‌های سنگین اقتصادی، سیاسی و امنیتی مقابله کرد و موفق شد.

 

صادقی اضافه کرد: مهم‌ترین عوامل اقتدار جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های انرژی، انسجام ملّی، دفاعی، نظامی و قدرت منطقه‌ای نمایان می‌شود.

 

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت کار با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری برای انتخاب شعارهای اقتصادی در نام‌گذاری‌های ۱۳ سال اخیر، محورهای اقتصادی را از مؤلفه‌های مهم اقتدار ملّی دانست.

 

صادقی یادآور شد: مجموعه کارکنان و مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وظایف مهمی در تحقق شعار سال نو (مهارتورّم و رشد تولید) دارند.

 

وی در این دیدار صمیمانه دستاوردهای وزارت کار در یک سال گذشته را تشریح کرد.منبع