به گزارش مرکز روابط عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «محمد چکشیان» در این باره افزود: رویکرد امسال در برگزاری هفته کارگر مشارکت گسترده، پررنگ‌تر کردن نقش تشکل‌های کارگری وبهره‌مندی از ظرفیت‌های ارزشمند نمایندگان جامعه کارگری است.   وی با اشاره به اهمیت هفته کارگر در تبیین نقش و جایگاه ارزشمند […]به گزارش مرکز روابط عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «محمد چکشیان» در این باره افزود: رویکرد امسال در برگزاری هفته کارگر مشارکت گسترده، پررنگ‌تر کردن نقش تشکل‌های کارگری وبهره‌مندی از ظرفیت‌های ارزشمند نمایندگان جامعه کارگری است.

 

وی با اشاره به اهمیت هفته کارگر در تبیین نقش و جایگاه ارزشمند کارگران در رشد تولید ‌و بهبود شاخص‌های اقتصادی کشور اظهار کرد: باید برای ارتقای منزلت کار و کارگر در جامعه بسیار تلاش شود تا منزلت کار به عنوان یکی از مؤلفه‌های مهم توسعه اقتصادی کشور بهبود یابد و این مهم با الگوسازی از کارگران نمونه و نخبه امکان‌پذیر است.

 

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نگاه ویژه مقام معظم رهبری به جامعه کارگری به عنوان رکن اساسی ارتقای تولید کشور، افزود: جامعه کارگری در جنگ ترکیبی امروز که اقتصاد در آن نقش محوری ایفا می‌کند با اراده و با تمام توان، تخصص و تجربه، خود را برای تحقق مطالبه مقام معظم رهبری در حوزه مهار تورّم و رشد تولید به کار خواهد گرفت.

 

چکشیان گفت: در هفته کارگر سال‌جاری برنامه‌های متنوعی برای گفت‌وگو و تبادل‌نظر با تشکل‌های مختلف کارگری تدارک دیده شده است.

 

رئیس شورای اجرایی هفته کارگر، رویکرد غالب دیگر در برگزاری هفته کارگر امسال را توجه به رویکرد نخبگانی در حل مسائل و چالش‌های جامعه کارگری و رفع دغدغه‌های این قشر عنوان کرد و افزود: در همین راستا نشست‌‌های علمی، تخصصی در حال برنامه‌ریزی است.

 

معاون وزیر کار با اشاره به نام‌گذاری هر روز هفته کارگر اظهار داشت: تلاش می‌شود در این راستا نشست‌های علمی، تخصصی در جهت تعالی جامعه کار و تولید برگزار شود.منبع