1402/12/23 مروری بر حدیث استفاده شده در بیانات حضرت آیت ‌الله ‌خامنه‌ای در محفل انس با قرآن کریم حدیث زندگی | با عظمت بودن قرآن حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در محفل انس با قرآن کریم  (۱۴۰۲/۱۲/۲۲)، پیرامون با عظمت بودن قرآن به حدیثی اشاره کردند که رسانه KHAMENEI.IR این حدیث و بیانات رهبر انقلاب درباره آن […]


1402/12/23

مروری بر حدیث استفاده شده در بیانات حضرت آیت ‌الله ‌خامنه‌ای در محفل انس با قرآن کریم

حدیث زندگی | با عظمت بودن قرآن

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در محفل انس با قرآن کریم  (۱۴۰۲/۱۲/۲۲)، پیرامون با عظمت بودن قرآن به حدیثی اشاره کردند که رسانه KHAMENEI.IR این حدیث و بیانات رهبر انقلاب درباره آن را در این جدول مرور میکند.

عنوان بیانات ترجمه
قرآن، ثقل اکبر قرآن از همه‌ی آنچه خدای متعال در زیر آسمان خلق کرده والاتر و بالاتر است؛ قرآن «ثَقَل اکبر» است؛ فکرش را بکنید! اِنّی تارِکٌ فیکُمُ الثَّقَلَین؛(۱) ثَقَل اکبر ــ «ثَقَل» یعنی شیء گران‌بها ــ عبارت است از قرآن؛ یعنی ائمّه‌ی هدیٰ (علیهم السّلام)، آن انوار طیّبه‌ای که عالم وجود به نور آنها منوّر است، در درجه‌ی بعد از قرآنند. قرآن ثَقَل اکبر است؛ خیلی حرف مهمّی است. ما با قرآن چه جوری برخورد میکنیم؟ شما که قرآن را تلاوت میکنید، یکایک شما تلاوت‌گران قرآن، پیک عرش الهی به سوی ما فرشیان هستید؛ معنای تلاوت قرآن این است. شما دارید مضمون کلام الهی را برای ما بیان میکنید؛ هر کدام اهل دل باشیم، بر دلهای ما نازل میکنید قرآن را؛ هر کدام هم اهل گوش باشیم، گوش ما استفاده میکند. قدر خودتان را بدانید. ۱) امالی صدوق، مجلس شصت‌وچهارم، ص ۴۱۵ ؛ «پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند:  من در میان شما دو امانت نفیس و گرانبها می‌گذارم یکی کتاب خدا قرآن و دیگری عترتم را…»
برای دریافت نسخه با کیفیت روی تصویر کلیک کنید
منبع