به گزارش مهر به نقل از تاس، سرگی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، اعلام کرد که مسکو و کاراکاس توافق کرده‌اند تا همکاری‌های خود در حوزه تولید نفت و استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای را افزایش دهند. وی تاکید کرد این توافق به افزایش ثبات اقتصادی و بهبود توانمندی‌های فنی دو کشور منجر خواهد شد. این […]به گزارش مهر به نقل از تاس، سرگی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، اعلام کرد که مسکو و کاراکاس توافق کرده‌اند تا همکاری‌های خود در حوزه تولید نفت و استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای را افزایش دهند.

وی تاکید کرد این توافق به افزایش ثبات اقتصادی و بهبود توانمندی‌های فنی دو کشور منجر خواهد شد.

این مقام روس در دیدار با همتای ونزوئلایی خود گفت: ما تمرکز ویژه‌ای را روی افزایش مبادلات تجاری و بهبود مناسبات اقتصادی دو کشور خواهیم داشت. به اعتقاد ما کمیته بین دولتی روسیه و ونزوئلا نقش مهمی را در این مسیر ایفا می‌کند.

این دیپلمات روسی ادامه داد: هجدهمین نشست این کمیته در ماه اکتبر سال گذشته برگزار شد و در قالب آن دو کشور حوزه‌های بسیار خوبی را برای گسترش همکاری‌های خود تدوین کردند که از جمله آنها می‌توان به همکاری در تولید نفت از میادین نفتی ونزوئلا و توسعه میادین گازی، حوزه کشاورزی، دارویی، و پزشکی به همراه فعالیت‌های فضایی، همکاری در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین نوآوری اشاره‌کرد.

لاوروف تاکید کرد: استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای که ما امروز درباره آن گفتگو کردیم، نیز به نظر پر سود می‌آید.منبع