به گزارش خبرگزاری مهر، نمایشگاه بین‌المللی کتاب هند امروز شنبه ۲۱ بهمن ماه با حضور جمهوری اسلامی ایران آغاز به‌کار کرد. جمهوری اسلامی ایران برای نهمین‌بار در نمایشگاه بین‌المللی کتاب هند که قدمتی بیش از ۵۰ سال دارد، حضور پیدا کرده است. در غرفه جمهوری اسلامی ایران که به همت خانه کتاب و ادبیات ایران […]به گزارش خبرگزاری مهر، نمایشگاه بین‌المللی کتاب هند امروز شنبه ۲۱ بهمن ماه با حضور جمهوری اسلامی ایران آغاز به‌کار کرد. جمهوری اسلامی ایران برای نهمین‌بار در نمایشگاه بین‌المللی کتاب هند که قدمتی بیش از ۵۰ سال دارد، حضور پیدا کرده است.

در غرفه جمهوری اسلامی ایران که به همت خانه کتاب و ادبیات ایران برپا شده، بیش از ۸۰۰ عنوان کتاب در حوزه‌های مختلف ایران‌شناسی، هنر، خوش‌نویسی، مذهبی، آموزش زبان فارسی، ادبیات کلاسیک و معاصر، کودک و نوجوان، دفاع مقدس و کتاب‌های دینی به زبان‌های فارسی. انگلیسی و اردو برای بازدیدکنندگان عرضه شده است.

در این‌دوره از رویداد مذکور، عربستان سعودی مهمان ویژه است. غرفه جمهوری اسلامی ایران نیز با تدارک برنامه‌های رونمایی کتاب، برگزاری نشست‌هایی با موضوعاتی مانند بررسی مفاهیم مشترک شعر فارسی در ایران و هند، وضعیت نشر در ایران و معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و ظرفیت‌های آن میزبان علاقه مندان است و حضور شاعران و استادان زبان فارسی ایرانی و هندی و شعرخوانی و گفت‌وگوی آنها پیرامون شعر و زبان فارسی از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده برای غرفه ایران در این نمایشگاه است.

نمایشگاه بین‌المللی کتاب هند از امروز شنبه ۲۱ بهمن ماه آغاز و تا یکشنبه ۲۹ بهمن ماه از ساعت ۱۱ تا ۲۰ در فضای نمایشگاهی پاگانی میدان در شهر دهلی هند برپاست.منبع