رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا نسبت به انجام سفر به هشت استان در تعطیلی آخر هفته هشدار داد.

به اشاره پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی گفت: از روز جمعه ۲۶ آذر تا پایان روز شنبه ۲۷ آذرماه سامانه بارشی وارد کشور می شود که موجب بارش باران، برف و مه شدید، کاهش دید و کاهش دما شده و احتمال انسداد برخی جاده ها، در استان های آذربایجان غربی، ارتفاعات تهران و البرز، شمال چهارمحال و بختیاری، کردستان، لرستان، شمال شرق خوزستان و ایلام وجود دارد.

وی ادامه داد: بر این اساس پایان این هفته زمان مناسبی برای سفر به این استان ها نیست و هموطنانی که نیاز به سفر ضروری دارند برای تردد به این استانها می بایست آمادگی لازم برای رانندگی در شرایط بارندگی را داشته باشند.
شیرانی ادامه داد: رانندگان در این شرایط لازم است مدت زمان بیشتری برای رسیدن به مقصد را در نظر بگیرند و با توجه به شرایط بارندگی و لغزندگی جاده ها رعایت احتیاط بیشتر و نیز رعایت فاصله طولی بیشتر با خودروی جلویی را در دستور کار خود قرار داده و در رعایت مستمر سرعت و سبقت به منظور پیشگیری از تصادفات هم دقت و توجه لازم را به عمل آورند.

به گفته وی، اطمینان از آماده بکار بودن خودرو در شرایط پیش گفته، سالم بودن برف پاک کن خودرو، داشتن زنجیر چرخ و سیستم گرمایش خودرو قبل از سفر در این شرایط بسیار ضروری است. همچنین در این شرایط حذف سفرهای غیرضروری و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و حفظ آرامش و الزام در رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی در رانندگی برای شهروندان توصیه می‌شود.