هیئت عالی نظارت، اضافه شدن سلاح های pcp به شمول سلاح های غیرمجاز را مغایر با سیاست های کلی نظام تشخیص نداد. به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، جلسه هیئت عالی نظارت  به ریاست دکتر محمدباقر ذوالقدر، دبیر هیئت عالی نظارت و با حضور اکثریت اعضا و نمایندگان تام الاختیار […]هیئت عالی نظارت، اضافه شدن سلاح های pcp به شمول سلاح های غیرمجاز را مغایر با سیاست های کلی نظام تشخیص نداد.

به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، جلسه هیئت عالی نظارت  به ریاست دکتر محمدباقر ذوالقدر، دبیر هیئت عالی نظارت و با حضور اکثریت اعضا و نمایندگان تام الاختیار سران قوا، وزیر امور اقتصادی و دارایی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاون وزیر دادگستری، نماینده ستاد کل نیروهای مسلح، رئیس بانک مرکزی، معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و روسای کمیسیون های ذیربط مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
در ابتدای این جلسه، طرح اصلاح قانون “مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز” در دستور قرار گرفت و گزارش کمیسیون در خصوص مغایرت های موادی از آن با سیاست های کلی نظام مطرح شد.
اعضای هیئت عالی نظارت پس از استماع دیدگاه های دولت و مجلس شورای اسلامی به بحث و تبادل نظر پرداختند و به اتفاق آراء ناظر به ماده 18 مکرر 4 الحاقی به قانون را به دلیل وجود ابهام در برخی از تعابیر، مغایر جز 3 بند 9 سیاست های کلی نظام قانونگذاری تشخیص دادند.
هیئت عالی نظارت در ادامه به بررسی مغایرت های مصوبه اصلاحی مجلس درخصوص طرح مالیات بر سوداگری و سفته بازی با سیاست های کلی نظام پرداخت.
اعضای هیئت عالی نظارت، اصلاحات انجام شده در مصوبه مجلس را رافع مغایرت های پیشین این هیئت تشخیص دادند اما ماده 12 مصوبه مجلس شورای اسلامی ناظر به ماده 46 الحاقی به قانون مالیات های مستقیم مبنی بر حذف رمزپول و رمزدارایی از شمول مالیات بر عایدی سرمایه به دلیل تبعیض ناروا، مغایر جز 10 بند 9 سیاست های کلی نظام قانونگذاری دانستند.

گزارش تصویریمنبع