به گزارش مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، متن پیام «محمد چکشیان» بدین شرح است: «وَ مَنْ لَمْ یَشْکُرِ النّاسَ لَمْ یَشْکُرِاللهَ؛ کسی که از انسان‎ها تشکر نکند، از خدا تشکر نکرده است.» پیامبر اکرم(ص) هفته کار و کارگر فرصتی است ارزشمند برای تبیین منزلت کار و ارج‌نهادن به زحمات […]به گزارش مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، متن پیام «محمد چکشیان» بدین شرح است:

«وَ مَنْ لَمْ یَشْکُرِ النّاسَ لَمْ یَشْکُرِاللهَ؛ کسی که از انسان‎ها تشکر نکند، از خدا تشکر نکرده است.»

پیامبر اکرم(ص)

هفته کار و کارگر فرصتی است ارزشمند برای تبیین منزلت کار و ارج‌نهادن به زحمات افرادی بااخلاص، مؤمن، صادق و زحمتکش که با وجدان دینی و ملّی مثال‌زدنی به عنوان ستون فقرات اقتصاد کشور، همیشه پای‌کار ایران و انقلاب حاضر و در صحنه بوده‌اند. بوسه پیغمبر مکرم اسلام بر دستان پینه‌بسته آن صحابی کارگر، بیانگر ارزش والای کار و کارگر در اسلام است.

در همین راستا، به توفیق الهی ده‌ها برنامه ملّی و صدها برنامه استانی باشکوه، متفاوت و در خور تحسین برگزار گردید. نگاهی گذرا به برخی از برنامه‌ها مؤید این موضوع خواهد بود؛ حضور پرشور و حماسی چند هزار نفری کارگران در آیین تجدید میثاق با آرمان‌های امامین انقلاب و شهدا در حرم مطهر امام راحل، توفیق دیدار هزاران نفر از کارگران با امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) در فضایی شورانگیز و حضور ریاست محترم جمهور در جمع کارگران و نخبگان آن‌ها در اختتامیه جشنواره امتنان که فرصتی پیش آمد تا در دومین سال پیاپی نمایندگان تشکل‌های مختلف کارگری مسائل و مشکلات کارگران را بی‌واسطه با ایشان در میان بگذارند.

اینجانب بر خود فرض می‌دانم از رهنمودها و حمایت‌های ارزشمند مقام عالی وزارت جناب دکتر مرتضوی، همت و تلاش شبانه‌روزی، خالصانه و صادقانه همکارانم در بخش‌های مختلف وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و سازمان‌های تابعه، ادارات‌کل اجرایی استان‌ها، تشکل‌های کارگری، سازمان بسیج کارگری و کارخانجات و مشارکت سایر نهادها و دستگا‌های ذیربط، صمیمانه تقدیر و تشکر نمایم.

امیدوارم ثمره این اقدامات و مجاهدت‌ها در سالی که به نام مهار تورّم، رشد تولید مزیّن شده است، با تلاش و پشتکار همیشگی جامعه کار و تولید، به تحقق حداکثری شعار سال کمک نماید، إن‌شاءالله.

محمد چکشیان

معاون فرهنگی و اجتماعی و رئیس ستاد اجرایی گرامیداشت هفته کارگر ۱۴۰۲منبع