به گزارش مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سیدصولت مرتضوی» امروز، سه‌شنبه پنجم اردیبهشت‌ماه در آیین تجدید میثاق جامعه کار و تولید با آرمان‌های امام راحل به مناسبت آغاز هفته کارگر اظهار کرد: جامعه کارگری ایران اسلامی امروز آمده‌اند تا بعد از قریب به ۴۵ سال از پیروزی انقلاب اسلامی […]به گزارش مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سیدصولت مرتضوی» امروز، سه‌شنبه پنجم اردیبهشت‌ماه در آیین تجدید میثاق جامعه کار و تولید با آرمان‌های امام راحل به مناسبت آغاز هفته کارگر اظهار کرد: جامعه کارگری ایران اسلامی امروز آمده‌اند تا بعد از قریب به ۴۵ سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران با روح امام راحل میثاقی مجدد ببندند.

 

وی افزود: به نمایندگی از این ملت باید بگویم که ‌ای امام، ما همواره بر خط، مشی و اهداف شما استواریم و بر عهدی که بستیم، پایبندیم.

 

مرتضوی اضافه کرد: امام در بیاناتشان یک سرفصل بزرگ برای ما ترسیم کردید و فرمودند که پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت آسیبی وارد نشود و جامعه کارگری ایران با هر سلیقه‌ای ملتزم به آرمان شما مخصوصاً به ولایت مطلقه فقیه هستند.

 

وی با بیان این‌که کارگران معتقدند که راه و هدف امام و مشعل فروزان او چراغ راهنمای آن‌ها است، اضافه کرد: کارگران کشورمان در طول تاریخ انقلاب خوش درخشیدند، این بخش از جامعه در پیروزی انقلاب اسلامی نقش بزرگی را ایفا کرد و پس از آن در دوران دفاع مقدس، کارگران در میدان نبرد در پرتو تعالیم الهی و با بهره‌گیری از مکتب آرمانی نبی مکرم اسلام جهاد فی سبیل‌الله را انجام دادند.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: اگر امروز محصولات ایرانی را بر سفره مردم می‌بینیم، حاصل دسترنج جامعه کارگری است.

 

مرتضوی ادامه داد: کارگران ما در دوران دفاع مقدس ۱۴ هزار شهید گلگون کفن تقدیم نظام اسلامی کرده‌اند و ره صدساله را یک شبه طی کردند و آن‌ها رفتند تا عزت ملت سرافراز، استوار بماند.

 

وزیر رفاه، توجه به معیشت جامعه کارگری و مشکلات آن‌ها و اشتغال و ازدواج جوانان را حداقل وظیفه دولت سیزدهم عنوان کرد و گفت: این دولت خادم ملت است و اتفاقات خوبی در حوزه اشتغال و مسکن در حال رخ دادن است و برای مسکن‌دار شدن کارگران با محوریت معاونت امور تعاون برنامه‌های مهمی داریم.

 

وی با اشاره به شعار سال(مهار تورّم و رشد تولید) افزود: همت دولت سیزدهم بر آن است که بر تورّمی که بخش قابل توجه آن القایی و انتزاعی است، فایق آید و عزمش را برای مدیریت بازار جزم کرده است و بارقه‌هایی از ‌امید نیز وجود دارد.

 

به گفته مرتضوی، مقام معظم رهبری امسال در جوار بارگاه حضرت امام‌ رضا(ع) فرمودند مهار تورّم و رشد تولید دو حلقه مفقوده معیشت کارگران است.

 

مرتضوی همچنین گفت: امروز در عرصه سیاست خارجی دولت سیزدهم گام‌های بلندی برداشته و تئوری و تفکر ایران‌هراسی در عرصه بین‌الملل تبدیل به تفکر همراهی و همکاری با جمهوری اسلامی ایران شده است.

 

وی عنوان کرد: به‌رغم تمام فشار‌هایی که استکبار جهانی بر روی کارشناسان آژانس داشت در گزارش اخیر بر حقانیت جمهوری اسلامی صحه گذاشتند و حرکت ایران را در چارچوب قوانین تأیید کردند.

 

وزیر کار افزود: یک سال و نیم از عمر دولت گذشته و رشد نیم درصد منفی اقتصادی به رشد مثبت سه درصدی رسیده است؛ هدف‌گذاری ما رشد ۸ درصدی است و با همت شما کارگران به این رشد می‌رسیم.

 

مرتضوی رشد تولید را دستور کار شرکت‌های اقتصادی زیرمجموعه‌های وزارت رفاه عنوان و اضافه کرد: در عرصه تولید فولاد، سیمان، دارو و مواد پتروشیمی و لبنی رشد بالای ۵۰ درصد داشتیم و هدف‌گذاری کردیم که به همت شما کارگران، امسال این رشد تداوم یابد.

 

وی رشد تولید و کاهش هزینه تولید را یک گام اساسی برای مهار تورّم دانست و گفت: منابع درآمدی رو به افزایش است و دولت تا پایان سال گذشته تقریباً بالغ بر یک میلیون و ۲۰۰ بشکه نفت با مشقت صادر کرده است و بخش قابل توجهی از بدهی دولت پرداخت شده است.

 

وزیر کار تصریح کرد: آن روزی که دولت سیزدهم اقتصاد کشور را تحویل گرفت، وضعیت نامطلوبی بود و برخی شخصیت‌های اقتصادی می‌گفتند دولت، صندوق خالی تحویل گرفت اما ما صندوق خالی که نه، بلکه صندوقی تحویل گرفتیم که به روایت آمار بانک مرکزی بالغ بر یک‌هزار و ۱۰۰ همت بدهی داشت.

 

مرتضوی ادامه داد: در سال ۱۴۰۰ کسری صندوق‌های بازنشستگی ما بالغ بر ۴۰۰ همت بود و امروز دولت نزدیک ۶۰۰ هزار میلیارد تومان اوراق خزانه را به صورت ماهانه پرداخت می‌کند.

 

همچنین در این مراسم «شهید محمد کاظم‌زاده» به عنوان شهید شاخص کارگری جامعه کار و تولید در سال ۱۴۰۲ معرفی شد.منبع