مرائی سرپرست دفتر امور سیاسی وزارت کشور و دبیرکمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروههای سیاسی گفت: ارتقاء آگاهی و نشاط در جامعه و تقویت زمینه های مشارکت افزایی در انتخابات از جمله موضوعاتی است که از فعالیتهای جامعه حزبی انتظار داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ امرایی سرپرست دفتر امور سیاسی وزارت کشور و دبیرکمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروههای سیاسی با اشاره به برگزاری دهمین جلسه این کمیسیون در سال جاری گفت: در جلسه امروز، صلاحیت مسئولین شعب استانی ۴حزبِ جمعیت زنان مسلمان نواندیش در استان اردبیل، همدلی مردم تحول خواه در استان آذربایجان شرقی، همبستگی دانش آموختگان در استان گیلان و حزب همدلی مردم تحول خواه در استان ایلام بررسی و تایید شد.

سرپرست دفتر امور سیاسی وزارت کشور در ادامه با اشاره به روز ۱۶ آذر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو  گفت: امسال به دلیل شیوع کرونا بنا بر برگزاری مراسم  گرامیداشت این روز با رعایت پروتکل های بهداشتی بوده است.

امرایی در ادامه با اشاره به شهادت رسیدن دانشمند هسته ای کشورمان در روزهای گذشته گفت: شهید فخری زاده از سرمایه های بزرگ کشور بود و  قطعا راه ایشان ادامه خواهد داشت.

دبیر کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروههای سیاسی با  اشاره به برگزاری نشست روز گذشته معاون سیاسی وزارت کشور با تعدادی از دبیران کل و اعضای شورای مرکزی خانه احزاب ایران گفت: این نشست در راستای رویکرد تعاملی و هم اندیشی  وزارت کشور با احزاب برگزار شد.

وی تصریح کرد در نشست مذکور نمایندگان احزاب، دیدگاه‌ها و نظرات خود را مطرح  و پیشنهاداتی در خصوص انتخابات ۱۴۰۰ و مشارکت  مردم در انتخابات مطرح کردند.

سرپرست دفتر امور سیاسی درخصوص تشکیل جبهه حزبی جدید، گفت: طبق قانون احزاب، جبهه حزبی ائتلاف چند حزب پروانه دار در زمینه فعالیت مشخصی است که با اطلاع کمیسیون ماده ۱۰ تشکیل می شود لذا در صورت ارائه درخواست احزاب مطابق مفاد قانون احزاب رسیدگی لازم معمول خواهد شد.

  • منبع خبر : سایت وزارت کشور