پناه مردم نیوز/سیستان و بلوچستان مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان قصرقند گفت: در شهرستان قصرقند بیش از 17 پروژه با تعداد 100 کلاس درس با مشارکت خیرین عزیز، نهادهای انقلابی و اداره کل نوسازی مدارس استان در حال ساخت است.

به گزارش پناه مردم نیوز- رضا سرحدی نیا با اشاره به همراهی پررنگ خیرین مدرسه ساز، بنیاد علوی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گروه های جهادی و مردمی، افزود: تعداد ۱۲۰ کلاس درس در قالب ۳۷ مدرسه نیز طی سال های اخیر در این شهرستان به بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد: طی این مدت به میزان بیش از۶۴۰۰ نفر دانش آموز تجهیزات در سطح این شهرستان توزیع شده است بدین معنی که به ازای هر ۲.۵ نفر دانش آموز، یک نفر دانش آموز تجهیزات نو تحویل شده است که اقدامی قابل توجه بوده است.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: ۱۰ درصد از کلاس های تحویلی کشور متعلق به سیستان و بلوچستان است و این نتیجه حضور خیرین بزرگوار مدرسه ساز و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

سرحدی نیا با اشاره به اینکه در بهترین حالت در یک سال ۱۱۰۰ کلاس درس می سازیم، بیان کرد: با توجه به وسعت و پراکندگی استان و افزایش آمار دانش آموزان، با این حجم فعالیت گسترده، سرانه دانش آموزی در استان سیستان و بلوچستان ۳٫۳ مترمربع است و رسالت بسیار سنگینی بر عهده این اداره کل است تا بتواند سرانه دانش آموزی استان را ارتقاء بدهد.