پناه مردم نیوز/سیستان و بلوچستان مدیر دفتر حراست و امور محرمانه شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان گفت: طی اقدام عملیاتی توسط نیروهای توزیع برق و با همکاری پرسنل انتظامی و دادستانی، 368 کیلوگرم کابل و سیم برق سرقتی از یک واحد ضایعاتی واقع در شهرک کارگاهی شهر زاهدان کشف و ضبط شد.

به گزارش پناه مردم نیوز- مهدی مرعشی ارزش مالی این میزان کشف را ۸۰۰ میلیون ریال دانست و افزود: یکی از اولویت های کاری دفتر حراست و امور محرمانه شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان، شناسایی سارقان و کشف محل های نگهداری تجهیزات سرقت شده برق است.

وی ادامه داد: سرقت شبکه و تجهیزات برق باعث بروز خاموشی های طولانی مدت، وارد آمدن خسارت به لوازم خانگی، تحمیل هزینه های پیش بینی نشده به شبکه، اختصاص اعتبار پروژه های جاری برای جبران این خسارت‌ها و در نتیجه کندی پیشرفت پروژه های برق و نارضایتی عمومی شهروندان می شود.

مدیر دفتر حراست و امور محرمانه شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: برخورد قاطع و بدون اغماض با سارقان و مالخران تجهیزات برق نقش مهمی در کاهش سرقت های شبکه برق خواهد داشت.

وی به نقش مهم مردم در کاهش وقوع سرقت شبکه برق اشاره کرد و گفت: شهروندان ضمن مشارکت در حفاظت از شبکه های توزیع برق، در صورت مشاهده افراد مشکوک در حال صعود و یا فرود از تیرهای برق و دستکاری تجهیزات شبکه برق به ویژه در ساعات پایانی شب تا ابتدای صبح، با شماره تماس ۱۱۰ فوریت های پلیس، شماره تماس ۳۱۱۳۷۱۰۴ دفتر حراست و امور محرمانه شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان و یا ۱۲۱ مرکز اتفاقات برق استان تماس حاصل نمایند.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۲ هزار و ۴۳۸ فقره سرقت کابل شبکه توزیع برق در سطح استان صورت گرفته است، که بر اثر این حجم سرقت بیش از ۸ میلیارد و ۵۶۶ میلیون تومان خسارت به شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان وارد شده است، هزینه‌ای که در صورت عدم وقوع سرقت می‌توانست بخش قابل توجهی از شبکه‌های فرسوده توزیع برق استان را اصلاح و بهینه سازی نماید.